Op donderdag 9 april 2020 heeft de gemeenteraad van Haarlem het bestemmingsplan en het beeldkwaliteitsplan De Koepel vastgesteld.
De stukken liggen vanaf 15 april ter inzage. U kunt alléén nog in de Publiekshal aan de Zijlvest 39 terecht als u een afspraak heeft en indien dit strikt noodzakelijk is.
U kunt een afspraak maken via www.haarlem.nl en als het niet anders kan telefonisch via 14023. Wij vragen u met klem om thuis te blijven als u ziek bent! Het dringende advies is om de richtlijnen van het RIVM (www.rivm.nl) te volgen en als u ziek bent thuis te blijven en niet naar de Publiekshal te komen.
Het bestemmingsplan, het beeldkwaliteitsplan en bijbehorende stukken zijn te vinden op de agenda van de raadsvergadering van 9 april onder punt 5. Het bestemmingsplan is vanaf 15 april tevens raadpleegbaar op www.ruimtelijkeplannen.nl
Coördinatieregeling
Er is besloten om het bestemmingsplan met het stedenbouwkundig plan en de vergunning voor de inbouw van de Koepel in één aanvraagprocedure te doorlopen. Het tegelijkertijd behandelen van de vergunning en het bestemmingsplan heet een zogenaamde coördinatieregeling.
Een coördinatieregeling heeft als voordeel dat het een totaalbeeld van de plannen geeft. Een nadeel is dat er voor het Koepelgebouw één moment is om een zienswijze te geven. In de coördinatieregeling zijn de vergunningaanvragen voor de woningbouw en parkeergarage nog niet meegenomen. Deze volgen later en zijn gebaseerd op het bestemmingsplan en het stedenbouwkundige plan.
Omgevingsvergunning restauratie
Stichting Panopticon heeft voor de restauratie van de Koepel en het Entreegebouw een ontwerp-omgevingsvergunning monument aangevraagd. Deze vergunning is in juli 2019 afgegeven. De beroepsprocedure liep tot en met 3 september.
Met de vergunning willen zij beginnen met het opknappen van het Rijksmonument waar een University College in komt. De ontwerp-omgevingsvergunning voorziet in de restauratie en het gedeeltelijk veranderen van het ronde cellengebouw en het administratiegebouw van het voormalige gevangeniscomplex. Panopticon wil onder andere het dak van de Koepel isoleren, de cellen leeghalen en de ramen in de gevel vergroten.
Het is nog niet bekend wanneer de werkzaamheden starten. De omgeving wordt op tijd geïnformeerd.